Střešní nosič kol pod drobnohledem. Jaký doporučujeme pro přepravu vašich kol?

Střešní nosiče kol patří mezi nejrozšířenější nosiče pro přepravu kol i elektrokol. Jak vybrat nejbezpečnější nosiče kol na střechu a jak kola správně upevnit? 

Výhod střešních nosičů je nespočet

Střešní nosiče patří mezi nejrozšířenější variantu při přepravě jízdních kol, elektrokol i dětských kol. Mají své výhody i několik nevýhod. V následujícím článku se podíváme, jak vybrat nejlepší střešní nosič kol a jak kola správně upevnit. 

Bezesporu největší výhodou střešních nosičů kol je jejich nízká pořizovací cena. Pokud máte možnost přidat na střechu příčníky, instalace nosičů kol už je pak velmi jednoduchá. Samotný nosič kola, tedy kolejnice se stojanem, můžete koupit již od za pár set korun. Ty kvalitnější samozřejmě stojí násobně více. Potřebujete jich tolik, kolik kol chcete převážet, ale především je musíte mít na co připevnit. To znamená, že musíte mít příčný střešní nosič na střechu vašeho auta. Výhodou je, že jej můžete použít například i na střešní box na zavazadla, nebo na nosič lyží. 

Výhody střešních nosičů kol 

  • Na střechu běžného auta vedle sebe bez problémů poskládáte tři až čtyři kola či elektrokola
  • Kola jsou dobře zafixována
  • Kola na střeše nebrání ve výhledu z auta 
  • neomezují přístup do něj
  • Kola se dají zamknout a poslouží jako bezpečný stojan, když máte vůz z dohledu 

Nevýhody střešních nosičů kol 

  • Upevnění kola na střechu je fyzicky poměrně náročné¨
  • Pozor na celkovou výšku vašeho vozu, třeba v podzemních garážích 
  • Nezanedbatelný je vliv na aerodynamiku, a tím pádem i na spotřebu
  • Na instalaci většinou třeba dvou lidí
  • Při montáži nosiče na střechu i při nakládání kol je větší šance, že si poškrábáte auto

A jaký model doporučujeme? 

Thule ProRide 598

Pro bezpečnou a pohodovou jízdu s vašimi koly na střeše, doporučujeme například střešní nosič Thule ProRide 598. Ten vyniká jednoduchou montáží. Stačí kolo nasadit na nosič a pootočením kolečka, které kontroluje sílu, která je vyvinuta na rám kola a upozorňuje na správnou montáž. K dokonalému upnutí pak už jenom uzamknete nosič a připevníte pláště kol rychloupínacími řemínky. 

Že se jedná o skutečnou technologickou novinku roku, to dokazuje i fakt, že nosič kol Thule ProRide 598 lze jednoduše přehodit z jedné strany vozidla na druhou. A to pro usnadnění přístupu k jedné jeho části. Bez použití jakéhokoliv nářadí. I tím se tento nosič kol stává jedinečným produktem na světovém trhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *