Archiv pro štítek: Střešní boxy

Nevíte, kam s věcmi na dovolenou? Málo místa v autě vyřeší střešní box Modula Ciao

Jak vyřešit nedostatek prostoru ve vašem voze? Ideální volbou pro přepravu sportovní výbavy a dalších doplňků vyřeší střešní box Modula Ciao.

Zpříjemněte si cestování 

Užijte si pohodlné cestování i v tom nejmenším voze a neomezujte se při balení zavazadel. Vše potřebné oblečení, sportovní výbavu i doplňky pro kempování. bezpečně zabalíte do střešního boxu. V redakci se nám skvěle osvědčily střešní boxy značky Modula Ciao, které jsou k dostání hned v několika variantách. Pro menší zavazadla a náklad postačí střešní box Modula Ciao o objemu 310 litrů. Větší zavazadla pak pojme box Modula Ciao o objemu 340 litrů. Snowboardy a lyže přepravíte jednoduše s boxem na střechu Modula Ciao 430 litrů. 

Výhody střešního boxu Modula Ciao 310 

Menší typ střešního boxu Modula Ciao 310 je výrobcem dodáván v atraktivním černém provedení ve vysokém lesku nebo v elegantním matném šedém provedení. Tento box na střechu svým majitelům nabídne až 310 litrů úložného prostoru a je navržen tak, že budete moci využít každičký centimetr uvnitř v boxu. Atypicky řešený tvar vyniká skvělou aerodynamikou, čímž potěší řidiče lepšími jízdními vlastnostmi vozu i menší spotřebou paliva. Nechybí tu nový systém otevírání a zavírání víka a rychloupínací mechanismus. 

Výhody střešního boxu Modula Ciao 340 

Pro příjemné cestování i s velkou cestovní výbavou je určen střešní box Modula Ciao 340 s inovativním designem, který dokonale podtrhne vzhled vašeho vozu. Model je dodáván ve dvou barevných variantách, a to matné šedé nebo ve vysokém černém lesku. Aerodynamický tvar má příznivý vliv na lepší vlastnosti vozu a menší spotřebu paliva. Vnitřek tohoto boxu je konstruktéry navržen tak, abyste mohli využít každý centimetr, který v celkovém objemu 340 l využijete pro přepravu sportovní výbavy i zavazadel. Potěší také vysoká nosnost, která činí 75 kg. 

Výhody střešního boxu Modula Ciao 430 

Pokud hledáte opravdu velký střešní box, který bez potíží přepraví nejen vaše lyže a snowboardy, ale také veškeré doplňky, které na cesty potřebujete, pak je právě pro vás určen střešní box Modula Ciao 430. Tento střešní box o objemu 430 litrů disponuje opravdu velkým vnitřním prostorem. Díky inovativnímu řešení je tu možné využít opravdu každý centimetr. Box je dodáván v atraktivním barevném provedení bílá nebo černá lesk. Aerodynamický tvar má skvělé vlastnosti na chování vašeho vozu i na spotřebu paliva. Nechybí tu samozřejmě ani inovovaný systém otevírání a zavírání víka nebo rychloupínací mechanismus, se kterým vám instalace boxu nezabere více, jak minutu.

Testy střešních boxů ovládají výrobky Thule

Ať už vybíráme jakýkoliv výrobek, většinou od něho chceme jediné. A to aby byl nejenom kvalitní a tak jsme se mohli spolehnout na jeho dlouhou životnost, ale také aby byl pro nás i okolí skutečně bezpečný. A není lepší možnosti, jak bezpečnost různých výrobků zjistit, než se tomu děje u nezávislých testů. Mezi jedny z testovaných výrobků byly v minulosti i střešní boxy, jelikož právě ty se staly velmi oblíbenou možností, jak převážete nejenom svá zavazadla, ale také především lyže a další věci. Pojďme se tedy podívat, jak testy střešních boxů dopadly a která značka jim dominovala. Prozradit však můžeme již nyní, že se jednalo o produkty Thule, o jejichž kvalitě není žádný pohyb.

Ačkoliv se může na první pohled zdát, že všechny boxy jsou stejné, rozhodně tomu tak není. Nejenom že některé absolutně dominují z hlediska praktičnosti, ale samozřejmě i z hlediska bezpečnosti, která by měla být na našich silnicích pro každého prioritou. Testy střešních boxů byly koncipovány tak, aby byl daný box vyzkoušen hned v několika ohledech. Samozřejmě při testech došlo i na simulaci skutečné jízdy, kde došlo k prudkému úhybnému manévru, při kterém bylo měřeno, zda box udrží na svém místě. U některých, především u boxů neznámých značek došlo k tomu, že se nejenom pohnuly, ale jeden z typů dokonce spadl z vozu. Naproti tomu naprosto dominoval box Thule, který ve všech zkouškách obstál a vždy perfektně držel přesně na tom místě, na které byl namontován.

Podobné situace byla i při zkoušce nárazu. Opět se potvrdilo to, že ačkoliv řada střešních boxů vypadala jako pevně umístěna, při případné srážce v reálném provozu by u některých došlo k jejich posunutí a některé dokonce spadly. To by mohlo způsobit nemalé problémy. Stejně jako v předchozí zkoušce dominoval střešní box Thule. V tomto ohledu se jasně ukazuje, že se rozhodně vyplatí vsadit na kvalitu. A co více, box měl navíc velmi jednoduchý systém uchycení, které je součástí patentovaného systému, a tak se potvrdilo, že právě tyto inovativní kroky jsou to, co dělá značku Thule tak oblíbenou na celém světě. A testy střešních nosičů to opět potvrdily.

V testech však nešlo pouze o tyto zkoušky, ale byly i mnohé další. Stejně jako je biox všestranným pomocníkem, tak by měl vydržet i všestranné použití a hlavně řadu neočekávaných situací. Nutno říci, že jedna z nich by se dala považovat za běžnou, a přesto některé levné a hlavně neznámé typy totálně propadly. Došlo totiž k jejich zchlazení na teplotu minus 20 stupňů celsia. Přesto, že ta není v zimním období ničím výjimečným, jeden z testovacích boxů prasknul. Naproti tomu zmíněné boxy Thule nevykázala žádné problémy.

Výsledkem testu je tak to, že mu dominovala právě zmíněná švédská značka, které již po několikáté potvrdila svou dominanci, které je oceňována v mnoha ohledech, a to nejenom v samotných testech, ale i při praktickém používání mnohých zákazníků. Kromě toho, co ukázaly testy střešních nosičů, si testovací tým pochvaloval také praktičnost vítězného nosiče. Ostatně tu si sami na vlastní kůži vyzkoušeli. Každý box totiž museli umístit na testovací vůz a právě u modelu Thule to bylo více než jednoduché. Součástí je totiž patentovaný rychloupínací systém, kde po umístění stačí nasadit speciální růžici. Jejím otáčením dojde nejenom k upevnění boxu, ale i k celkovému vycentrování. Zatímco u jiných bylo potřeba různé nářadí, v tomto ohledu nebyl potřeba žádný jiný kus, než ona růžice, která je samozřejmě součástí každé dodávky.

Praktické funkce nosiče Thule však byly potvrzeny i tím, že bylo potřeba box při testech naložit. Rozhodně tak přišlo vhod třeba pohodlné oboustranné otevírání. K výsledkům testů potom přišlo určitě vhod i vyztužení vnitřního prostoru a celkově povedené a hlavně funkční aerodynamické provedení. Opět se tedy potvrdilo, že kvalita skutečně existuje a najít ji není tak složité. Chce to stále věřit tomu, že vyhlášené značky svou kvalitou stále vynikají. A testy střešních nosičů potvrzují, že tomu skutečně je.

Nezávislé testy jsou tak skvělou formou k tomu, jak si potvrdit své domněnky, popřípadě se utvrdit v tom, zda výrobek o kterém jste si mysleli, že svými přednostmi vyniká, je skutečně ten pravý a správný. U značky Thule se tak potvrzuje pravidelně, že na svém trhu nemá z hlediska provedení, životnosti, použitých materiálů nebo praktičnosti a bezpečnosti konkurenci. A to se nemusí týkat jenom střešních boxů, ale i celé řady dalších výrobků, které tento švédský výrobce na trh dodává.

Jak vybrat střešní nosič?

Určitě to znáte, potřebujete každou chvíli převést něco z místa na místo, ale nemáte v autě dostatek prostoru. Nemusí jít pouze o skříňku na chalupu. Mnohem častěji se setkáváte s problémem, jak přepravit kola, lyže a další sportovní potřeby. Donedávna se k převozu kol používaly přívěsné vozíky, ale nová vozidla už nenabízí tolik možností upevnění těchto vozíků. Spousta lidí se dnes tedy přiklání ke střešním nosičům. Díky nim lze dnes snadno přepravit i na delší vzdálenost lyže, snowboardy, kola, ba dokonce i surfová prkna.

Spousta kutilů se snaží ušetřit, a tak si střešní nosiče vyrábí sami doma. Ale bezpečnější variantou je pořídit si střešní nosič ve specializované prodejně. Nebudete se potýkat s problémy a komplikacemi na cestách.

Rozhodujícím faktorem při výběru střešních nosičů je v současné době hlavně cena, ale nemělo by tomu tak být. Pokud však máte omezený rozpočet, pak se spokojíte i s levnější, sice méně kvalitní variantou střešního nosiče. Vsadíte-li ale na kvalitní střešní nosiče, můžete se těšit na jejich dlouhou životnost, lepší stabilitu a takové nosiče nezůstávají pozadu ani po estetické stránce. Kvalita střešních nosičů se také odráží například ve spotřebě paliva a vyvíjeném hluku. Najděte tedy kompromis mezi kvalitou a cenou těchto produktů.

Pořízení střešního nosiče je poměrně jednoduchá záležitost. Na 99 % dnešních automobilů střešní nosič existuje. Vybrat si pak můžete tedy podle značky a modelu vašeho vozidla. Důležitým údajem je také rok výroby vozidla a typ karoserie. Dle těchto vlastností se pak střešní boxy i nosiče kol rozlišují.

Nepospíchejte s kupováním střešního nosiče. Rozumný zákazník si nejdříve projde recenze a testy daných modelů a na základě jejich výsledků se rozhodne. Současný trh je rozmanitý a je z čeho vybírat. Tak neváhejte a mějte střešní nosič i vy, určitě ho v budoucnosti nejednou využijete.

Střešní nosiče, aneb když kufr nestačí

Dostáváte se často do situace, kdy vám kufr vozidla na přepravu zavazadel na dovolenou nestačí? Potřebujete přepravit jízdní kola, lyže, kajak, desky na stavbu či jiné příliš rozměrné předměty? Elegantním řešením jsou střešní nosiče, které jsou na trhu k dostání v mnoha variantách. Koupit si můžete buď nejlevnější čínské výrobky, u nichž bývá ale montáž a demontáž nevděčná, nebo můžete vsadit na renomované švédské střešní nosiče, které za vyšší cenu nabízí vysokou kvalitu.

Ale všechny tyto typy nosičů mají stejnou vlastnost – jízda se střešními nosiči způsobuje nepříjemné hučení při vyšších rychlostech. Hluk je způsoben aerodynamickým odporem. Kromě hluku se zvyšuje kvůli střešním nosičům i spotřeba paliva. Podle testů stoupá spotřeba v rychlosti 90 km/hod okolo 1 l na 100 km. Ale samozřejmě spotřeba se zvyšuje v závislosti na hmotnosti přepravovaného nákladu.

Preferujete-li kvalitu, pak si můžete koupit střešní nosiče připomínající svým tvarem křídla. Takové nosiče jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, zabraňují hlučnosti při jakékoliv jízdní rychlosti a snižuje se aerodynamický odpor. Nosiče kol a univerzální střešní nosiče, které najdete ve vyšší cenové relaci, minimalizují také spotřebu paliva.

JAK NAKUPOVAT STŘEŠNÍ NOSIČE?

Chcete-li si koupit nový střešní nosič, musíte být při výběru obezřetní. Důležité je znát značku, model a rok výroby svého vozidla. Také je důležité uvést, zda se jedná o sedan, hatchback nebo combi. Na základě těchto parametrů si pak vyberete vhodný střešní nosič. Dalším rozhodujícím faktorem je funkce, kterou má nosič plnit. Budete-li přepravovat zavazadla, doporučují se kratší a širší střešní boxy. Chcete-li přepravovat lyže, pak je naopak ideální delší a užší box.

Díky informacím o vašem vozidle předejdete komplikacím. Často se lidé diví, že si koupí střešní box, ale neotevřou celý kufr, protože je box příliš dlouhý a podobně.

Střešní box Thule Atlantis 780

Thule Atlantis 780 je střešní box s odvážnými liniemi a štíhlou siluetou, přesto s velmi štědrým ložným prostorem. Snížená příď a záď, dno a spoilery na víku jsou navrženy k zajištění dobrých aerodynamických vlastností. Montáž boxu s novým, patentovaným montážním systémem Power-Grip zatím nebyla snadnější. Střešní box Thule Atlantis 780 s odvážnými liniemi a štíhlou siluetou přesto, ale s velmi štědrým úložným prostorem 480 litrů.