Archiv pro štítek: Nosiče kol na tažné zařízení

Do města i na dovolenou: Užijte si každodenní použití přepravního boxu na tažné zařízení 

Plánujete první jarní cyklovíkend nebo se už chystáte na velkou dovolenou? Pokud vybíráte nové autodoplňky, hodit se vám bude box na tažné, který vám zajistí další úložný prostor. 

Získejte ve svém autě více místa

Jezdíte se svou rodinou či přáteli rádi na výlety a potřebujete ve svém voze dostatek místa nejen pro všechna zavazadla, ale také pro komfort pasažérů? Pak se vám jistě budou hodit praktické autodoplňky, které vám nabídnou další úložný prostor navíc. 

Už nemusíte dělat kompromis při balení oblečení, piknikové sady, sportovní výbavy a dalších drobností. Nyní si můžete zabalit vše, co k příjemně stráveným chvílím na své dovolené budete potřebovat. Všechny věci totiž jednoduše umístíte do přepravního boxu na tažné zařízení.

Kompaktní tvar boxu na tažné nabídne dle velikosti konkrétního modelu až 400 litrů úložného prostoru navíc, a je jen na vás, co ve svém boxu přepravíte. Navíc můžete pro své cesty využít i střechu vozu. Použitím střešních nosičů a praktických nosičů na kola, kajaky, kanoe nebo střešní boxy, můžete mít svou sportovní výbavu stále s sebou. 

Box na tažné a obsah

Boxy na tažné zařízení se dodávají v různých velikostech. Nejčastěji se jedná o velikosti kolem 300 až 400 litrů. Výška boxu je různá, v závislosti na designu boxu. Protože se jedná o investici na delší dobu, doporučujeme zvážení výběru velikosti i tvaru boxu, aby vám vydržel po dlouhé roky. 

Nosnost těchto boxů je většinou kolem 50 kg. Nejdůležitější při rozhodování výběru boxu je nejčastější druh nákladu, který budete převážet. Majitelé kombíků si možná vystačí s nízkým boxem, majitelé sedanů dají přednost vysokým boxům. 

Vybírejte box podle důležitých parametrů

Parametry jsou klíčové pro správný výběr vašeho boxu. V případě, že plánujete přepravu kočárku, doporučujeme pořídit vysoký box. Milovníci stylových doplňků zvolí úzký tvar boxů. 

Důležitá je samozřejmě nosnost. Jak už jsme zmínili, boxy na tažné jsou obvykle dimenzovány na hmotnost kolem 50 kg. To není až tak málo a obvykle to stačí. Největší rozměry se přece jen dají odvézt v kufru. 

Dalším kritériem je pro výběr boxu je jeho uchycení. U boxů na tažné je uchycení velmi jednoduché. Box se jednoduše umístí na platformu nebo nosič kol. Připevnění k základně je jednoduché, pomocí upínacího systému uvnitř boxu. Nepotřebujete žádné nářadí ani speciální dovednosti. 

Otevírací mechanismus je další věc, která vás bude jistě zajímat. Boxy se otevírají podobně, jako kufr. Některé mají otevírací celé horní víko, jiné pouze jeho část. Boxy se dají uzamknout, jsou hermeticky uzavřené a proto garantují bezpečí vašich věcí a ochranu před vodou, prachem a nečistotami. 

Jaké boxy na tažné jsou nejlepší? 

Thule Arcos box L + Thule Arcos Platform

Přepravní box Arcos dodávaný spolu s platformou pro umístění na tažné je skvělou volbou pro všechny milovníky designových autodoplňků a praktických pomocníků na cesty po Čechách i v zahraničí. 

Box díky svému nízkému a kompaktnímu tvaru představuje skvělý doplněk ke každému typu vozu. Nezáleží na tom, zda máte sedan, kombi nebo SUV. S tímto boxem na tažné přepravíte vše, co se vám do kufru auta nevejde. 

Jeho nízký profil a klínovitý tvar vám navíc nebrání vstupu do zavazadlového prostoru. Navíc se dobře kombinuje s ostatními autodoplňky na střechu. Pomocí nosiče tak můžete libovolně přepravit kola, kanoe, kajaky, snowboardy, lyže ale i střešní box. Díky tomu budete mít všechny své věci u sebe, včetně sportovní výbavy. 

Aerodynamický design

Designéři z dílny Thule si dali extra záležet na tvaru boxu Thule Arcos. Jeho tvar je stylový, moderní a nadčasový. Aerodynamické propracování navíc snižuje odpor vzduchu. Umístění za autem nemá žádný vliv na jízdní vlastnosti ani spotřebu vozu. 

Umístění nízko nad zemí garantuje snadné nakládání a vykládání vašich věcí i snadný přístup do kufru vašeho auta, kdykoliv budete potřebovat. 

Kvalitní zpracování 

Thule Arcos je vyroben z vysoce pevného a odolného plastu. Je tak optimálně chráněn proti UV záření, mechanickému poškození i odření. Pevná skořepina chrání vaše věci před nečistotami i vodou. Samotný box se velmi snadno udržuje a čistí. 

Velikost boxu se vejde do každého regálu i police, můžete jej mít klidně i ve skříni svého městského apartmánu. Pro ještě lehčí manipulaci disponuje ergonomickými úchyty. Box na tažné zařízení Thule Arcosje dodáván spolu s platformou na tažné. O bezpečí se starají zámky na klíč. Upevnění boxu k platformě probíhá pomocí rychloupínacího zařízení uvnitř boxu. Nepotřebujete žádné nářadí ani nemusíte být zdatný kutil. Box se stane vaším nepostradatelným parťákem na dlouhých cestách i v každodenním životě. 

Za neoriginální SPZ na nosiči kol hrozí pokuta až 10 000 Kč

Že na autě musí být SPZ, to ví každý majitel i provozovatel vozidla. Co ale v případě, kdy používáte nosič kol, který ji zakrývá? Často se prodávají různé plastové alternativy, kterými mnoho řidičů – cyklistů tento problém řeší. Jedná se ale o špatný postup. Důvodem je to, že se jedná o neoriginální SPZ. Pokud dojde k zastavení policejní hlídkou, je daná situace považována za přestupek. A to takový, který nelze vyřídit na místě, jelikož se musí řešit ve správním řízení. A zde hrozí i odebrání řidičského průkazu, a to na dobu v rozmezí 6 – 12 měsíců. Není to ale jediný trest, jelikož zapomínat nelze ani na pokutu.

Pokuty jsou vysoké

Pokud se podíváme na to, jak vysoké mohou být dané pokuty, je třeba říci, že rozhodně nemusí být nijak malé. Právě naopak. Nejnižší sumou, která může být v rámci správního řízení v případě tohoto přestupku naúčtována, je 5 000 Kč. Nejedná se o pokutu nejvyšší, jelikož je nutné počítat s tím, že zaplatit lze i 10 000 Kč to je nejvyšší možná výše pokuty za prohřešek, kterým je neoriginální SPZ na nosiči kol. Jak si jistě sami říkáte, rozhodně není nijak malá.

Nezapomeňte na další náklady

Pokutou to rozhodně nekončí, jelikož bude nutné uhradit i náklady za samotné správní řízení, které nemusí být nijak malé. K tomu připočtěte i nutnost jet na konkrétní inspektorát. Vše je projednáváno vždy v oblastech, kde se daný přestupek stal. Třeba i na druhém konci republiky. Další s vyřizováním spojené náklady se mohou tedy vyšplhat i na další tisíce korun.

Problémům doporučujeme předcházet

Nechcete spadnout do takových problémů? Potom doporučujeme pořídit si originální SPZ. Tedy takzvanou třetí tabulku. Získat ji není žádným problémem, jelikož si o ni na příslušném úřadě požádáte. Stojí 600 Kč, což je v porovnání s pokutou, která by vám jinak mohla hrozit, skutečně jenom malý pakatel.

Proč si vybrat na tažné zařízení nosič kol Thule VeloCompact 926 a nikoli Thule EuroClassic 929?

Výběr nosiče kol, který se dá připojit na tažné zařízení za auto, může být pro někoho z vás oříškem. Velmi oblíbenou klasikou je nosič Thule VeloCompact 926, který nabízí celou řadu příznivých vlastností. Možná jste ale už zaregistrovali, že je trhu i nosič kol Thule EuroClassic 929. Který si vybrat?

Novinka nemusí být vždy tím nejlepším řešením

Nosič Thule EuroClassic 929 má být nástupcem Thule VeloCompact 926, ale ten je samozřejmě stále dostupný. Je také třeba upozornit, že při výběru nosiče je důležité pečlivě rozvažovat a přemýšlet o svých potřebách. Novinka, která nabízí některé další možnosti, nemusí být tím pravým zbožím vždy a pro každého. Záleží totiž především na tom, co od nosiče kol očekáváte. Někdy se může stát, že novinka bude mít některé parametry, jež vám budou spíše komplikovat situaci, než že by vám pomohly. A to může být i případ Thule EuroClassic 929. Má sice velkou nosnost, ale to také znamená, že je těžší a hůře skladný, což se v některých situacích ukazuje jako nevýhoda. Pokud preferujete lehkost, snadnou manipulaci, vhodnějším řešením je Thule VeloCompact 926.

Vejde se vám mezi kufry

Thule VeloCompact 926 je proti modelu Thule EuroClassic 929 mnohem skladnější. Nezabírá tolik místa. Je lehký a kompaktní, díky tomu se s ním velice snadno manipuluje. Nosič Thule VeloCompact 926 můžete velice jednoduše složit. Díky tomu se dá uložit přímo do zavazadlového prostoru naprosté většiny vozidel. Tato vlastnost z něj dělá velmi praktickou pomůcku. Může se totiž stát, že nosič potřebujete někam převézt prázdný, bez naložených kol. Velké nosiče jako Thule EuroClassic 929 se pak transportují obtížně. Vézt za automobilem prázdný nosič není úplně ideální, jenže co s ním? Naštěstí se složený Thule VeloCompact 926 bez potíží vejde do prostoru určeného pro kufry.

Adaptér odveze i čtvrté kolo

Navíc vyhoví i náročným požadavkům praxe. Standardně je sice určený pro přepravu tří kol, ovšem s dokoupeným adaptérem odveze i čtyři kola. Rodinnému výletu, při kterém potřebujete na místo určení odvézt kola rodičů i dvou dětí už tak nic nebrání.

Stabilní i při vyšších rychlostech

Uživatelé, kteří s ním mají praktické zkušenosti, také velice kladně hodnotí stabilitu nosiče a jeho upevnění kol i při vyšších rychlostech na silnici, například 130-140 km v hodině. Nic nekmitá, nemusíte tedy jet krokem a bát se, že se váš cyklistický náklad uvolní.

Jaké přednosti má nosič kol Thule VeloCompact 926?

  • Kompaktní konstrukce zajišťuje snadnou manipulaci se zařízením.

  • Má nižší hmotnost.

  • Je velmi skladný a dá se uložit do zavazadlového prostoru.

  • Jednoduše se instaluje na tažné zařízení.

Pozor jaký máte nosič kol – hrozí pokuta!

Nosiče kol jsou skvělou možností, jak můžete rychle a pohodlně přepravit svá kola doslova na jakékoliv místo. Na trhu existují stovky variant. Proto je dobré se při výběru zaměřit i na existenci homologace. Pokud ji nosič nemá, máte problém. A to rozhodně ne malý, jelikož komplikace mohou nastat v mnoha ohledech.

Pokračování textu

Nosič kol na tažné zařízení Thule EuroClassic G5 909

Thule EuroClassic G5 909 je nejoblíbenější nosič kol na tažné zařízení. Thule EuroClassic G5 909 a jeho čisté a jednoduché tvary jsou v souladu se současným designem moderních aut. Přidejte neobyčejně snadnou montáž a obsluhu, výjimečnou stabilitu a bezpečnost a dostanete ideální vysokokapacitní nosič kol pro dovolenou a dlouhé cyklistické výlety. Nosič Thule EuroClassic G5 909 přepraví 3 jízdní kola a s pomocí adaptéru Thule 9081 lze přepravovat čtvrté jízdní kolo. Tento nosič s kombinací adaptéru je tak jediná možnost jak převážet 4 jízdní kola na tažném zařízení! Pokračování textu