Archiv pro štítek: Střešní nosiče

Jak vybrat střešní nosič?

Určitě to znáte, potřebujete každou chvíli převést něco z místa na místo, ale nemáte v autě dostatek prostoru. Nemusí jít pouze o skříňku na chalupu. Mnohem častěji se setkáváte s problémem, jak přepravit kola, lyže a další sportovní potřeby. Donedávna se k převozu kol používaly přívěsné vozíky, ale nová vozidla už nenabízí tolik možností upevnění těchto vozíků. Spousta lidí se dnes tedy přiklání ke střešním nosičům. Díky nim lze dnes snadno přepravit i na delší vzdálenost lyže, snowboardy, kola, ba dokonce i surfová prkna.

Spousta kutilů se snaží ušetřit, a tak si střešní nosiče vyrábí sami doma. Ale bezpečnější variantou je pořídit si střešní nosič ve specializované prodejně. Nebudete se potýkat s problémy a komplikacemi na cestách.

Rozhodujícím faktorem při výběru střešních nosičů je v současné době hlavně cena, ale nemělo by tomu tak být. Pokud však máte omezený rozpočet, pak se spokojíte i s levnější, sice méně kvalitní variantou střešního nosiče. Vsadíte-li ale na kvalitní střešní nosiče, můžete se těšit na jejich dlouhou životnost, lepší stabilitu a takové nosiče nezůstávají pozadu ani po estetické stránce. Kvalita střešních nosičů se také odráží například ve spotřebě paliva a vyvíjeném hluku. Najděte tedy kompromis mezi kvalitou a cenou těchto produktů.

Pořízení střešního nosiče je poměrně jednoduchá záležitost. Na 99 % dnešních automobilů střešní nosič existuje. Vybrat si pak můžete tedy podle značky a modelu vašeho vozidla. Důležitým údajem je také rok výroby vozidla a typ karoserie. Dle těchto vlastností se pak střešní boxy i nosiče kol rozlišují.

Nepospíchejte s kupováním střešního nosiče. Rozumný zákazník si nejdříve projde recenze a testy daných modelů a na základě jejich výsledků se rozhodne. Současný trh je rozmanitý a je z čeho vybírat. Tak neváhejte a mějte střešní nosič i vy, určitě ho v budoucnosti nejednou využijete.

Střešní nosiče, aneb když kufr nestačí

Dostáváte se často do situace, kdy vám kufr vozidla na přepravu zavazadel na dovolenou nestačí? Potřebujete přepravit jízdní kola, lyže, kajak, desky na stavbu či jiné příliš rozměrné předměty? Elegantním řešením jsou střešní nosiče, které jsou na trhu k dostání v mnoha variantách. Koupit si můžete buď nejlevnější čínské výrobky, u nichž bývá ale montáž a demontáž nevděčná, nebo můžete vsadit na renomované švédské střešní nosiče, které za vyšší cenu nabízí vysokou kvalitu.

Ale všechny tyto typy nosičů mají stejnou vlastnost – jízda se střešními nosiči způsobuje nepříjemné hučení při vyšších rychlostech. Hluk je způsoben aerodynamickým odporem. Kromě hluku se zvyšuje kvůli střešním nosičům i spotřeba paliva. Podle testů stoupá spotřeba v rychlosti 90 km/hod okolo 1 l na 100 km. Ale samozřejmě spotřeba se zvyšuje v závislosti na hmotnosti přepravovaného nákladu.

Preferujete-li kvalitu, pak si můžete koupit střešní nosiče připomínající svým tvarem křídla. Takové nosiče jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, zabraňují hlučnosti při jakékoliv jízdní rychlosti a snižuje se aerodynamický odpor. Nosiče kol a univerzální střešní nosiče, které najdete ve vyšší cenové relaci, minimalizují také spotřebu paliva.

JAK NAKUPOVAT STŘEŠNÍ NOSIČE?

Chcete-li si koupit nový střešní nosič, musíte být při výběru obezřetní. Důležité je znát značku, model a rok výroby svého vozidla. Také je důležité uvést, zda se jedná o sedan, hatchback nebo combi. Na základě těchto parametrů si pak vyberete vhodný střešní nosič. Dalším rozhodujícím faktorem je funkce, kterou má nosič plnit. Budete-li přepravovat zavazadla, doporučují se kratší a širší střešní boxy. Chcete-li přepravovat lyže, pak je naopak ideální delší a užší box.

Díky informacím o vašem vozidle předejdete komplikacím. Často se lidé diví, že si koupí střešní box, ale neotevřou celý kufr, protože je box příliš dlouhý a podobně.

Typy střešních nosičů

V současné době existují tři typy střešních nosičů, které odborníci zákazníkům doporučují. První variantou jsou pevně montované střešní nosiče, které jsou přezvány také jako zahrádky, příčníky či střešní boxy. Většina motoristů tento druh střešních nosičů zná hlavně z minulosti. Další možností jsou magnetické střešní nosiče, které jsou běžně odnímatelné. A posledním zástupcem nosičů jsou magnetické nosiče, které však mají uzamykatelné kusy, jejichž demontáž jde provést pouze s potřebným klíčem.

Odborníci doporučují zvolit vysoce kvalitní střešní nosiče, protože s kvalitou vám nosič slibuje dlouhou životnost, stabilitu a také další výhodné vlastnosti. Pokud by vám měl nosič sloužit k přepravě sportovního zařízení, měl by umět pojmout tři páry lyží a snowboard. Všechny tyto prvky by měly být zajištěny před zcizením. Ale takové nosiče jsou poměrně drahou záležitostí a jejich pořizovací cena se pohybuje kolem deseti tisíc korun. Ne každý je ochoten investovat tak vysokou částku do nového střešního nosiče. Řidiči v tuzemsku se ohlíží spíše po odlehčené verzi, která sice neumožňuje uzamknout nosič, ale má nižší cenu. Pořizovací cena méně kvalitního střešního nosiče se pohybuje kolem dvou tisíc korun.

Jednoduše řečeno, pro lidi stále hrají větší roli spíše peníze než bezpečí jejich majetku. Lidé jsou totiž přesvědčeni, že střešní nosiče mají za úkol pouze přepravit předměty z jednoho místa na druhé. V takovém případě ale lidé se nesmí vzdálit od svého auta a musí ihned po příjezdu na místo své věci vybalit. Levnější varianty nosičů zvyšují také spotřebu pohonných hmot, a proto se nedoporučuje nechávat nosiče na autě celoročně. A výrobci magnetických nosičů nemohou garantovat, že při celoročním užívání nedojde k narušení laku na karoserii vozidla. Jakmile tedy ukončíte svou dovolenou a nebudete v blízké budoucnosti nosič potřebovat, doporučujeme ho sundat.

Ale střešní nosiče a hlavně nosiče kol si najdou uplatnění hlavně v letním období. Nabízí lidem neocenitelné služby. V zimě lyžaři volí spíše střešní boxy pro přepravu sportovního zařízení.

Střešní nosič Hyundai

V dnešní době již není téměř žádným problémem převést větší náklad, nebo i kola nebo lyže, na střeše vozu. Vše totiž pomohou zrealizovat kvalitní střešní nosiče. Ty nejlepší, a to nejenom na našem, ale i na světovém trhu, jistě dodává společnost Thule, která je v této oblasti opravdovou jedničkou. Rozhodně si vyberete, a to ať už máte jakékoliv požadavky, nebo jakýkoliv vůz. Například velmi oblíbený je střešní nosič Hyundai, a to hlavně díky poměrně rozsáhlé oblibě těchto vozů. Nutno samozřejmě říci, že ne všechny jsou stejně velké, a to hlavně v oblasti střechy. To však není žádný problém, jelikož ať už máte jakýkoliv model vozu, firma Thule určitě myslela i na vás.

Při výběru je právě zvolení vhodného typu tím nejdůležitějším. Pokud tedy střešní nosič Hyundai hledáte, rozhodně si ověřte, zda je určen právě pro váš typ auta. A pokud ano, máte jistotu, že bude perfektně sedět. Ostatně aby se tak stalo, je nutná také montáž nosiče. V tomto ohledu rozhodně není nutné mít jakékoliv obavy, jelikož vše je konstruováno tak, aby vše bylo co nejjednodušší, nejrychlejší a nejsnazší. Ostatně není to pouze střešní nosič Hyundai, ale i řada dalších nosičů, nebo i jiných výrobků, které Thule do celého světa dodává. Jednou z priorit je totiž právě maximálně jednoduchá použitelnost. A o ní se můžete přesvědčit i vy sami.

S celkovou použitelností samozřejmě souvisí také kvalita. I ta je naprosto dokonalá, a tak můžete mít jistotu, že střešní nosič Hyundai bude plně vyhovovat jak vašim požadavkům na nosnost, tak samozřejmě i na pevnost a odolnost. A v neposlední řadě je to také nízká hmotnost, díky které tak lze s nosičem velmi snadno manipulovat, třeba v případě, že ho ze střechy vozu sundáváte, a chcete ho uschovat. Zkrátka to vše hraje do karet této společnosti a jejím výrobkům, a právě proto je špičkou v této oblasti.

Střešní nosič Thule

Plánujete vyrazit na skvělé zasněžené horské svahy, nebo naopak na dokonalé cyklostezky, kde si nádherně zajezdíte na svých kolech? Ať už jedete kamkoliv, a potřebujete cokoliv přepravit, ne vždy vám může vyhovovat kapacita vašeho vozu, tedy jeho zavazadlového prostoru. Ideální možností, jak převézt vše, co potřebujete, je využít střechu vašeho vozu. Tedy pokud je na ní umístěn střešní nosič Thule. Díky němu tak můžete snadno přimontovat držáky na kola, lyže, nebo třeba i přepravní box na vaše zavazadla.

A jak je známo, právě značka Thule patří na našem, ale i na světovém trhu mezi skutečnou špičku. A její pozitivní vlastnosti můžete využívat při každé cestě. Každý střešní nosič Thule je sice extrémně lehký, ale zároveň velmi odolný a kvalitní. To je dáno použitím špičkových materiálů, na kterých si švédská společnost Thule zakládá. Další samozřejmostí je i jednoduché použití, tedy v tomto případě samotná montáž, kterou zvládnete vy sami, a to během okamžiku. A jakmile jsou nosiče umístěny, není nic jednoduššího, než naložit náklad. A rozhodně vydrží více, než je nosnost samotné vaší střechy. Takže se nemusíte bát ani případné bezpečnosti vašeho nákladu. A to ani během náročné jízdy.

Pokud tedy aktuálně vybíráte vhodné nosiče, je prvním krokem k výběru toho správného zohlednit model vašeho vozu. Naštěstí je na trhu tolik typů, že najdete vhodný střešní nosič Thule i pro vaše auto, a ten tak bude na vaší střeše za všech okolností naprosto perfektně držet. A je jedno, zda ho budete využívat nárazově, nebo velmi často jeho celková kvalita rozhodně předčí vaše očekávání, a tak ho budete moci používat po řadu dlouhých let, a to bez toho, abyste pozorovali jakékoliv problémy, nebo snad poškození. Zkrátka kvalita je to, čím se švédská firma Thule vyznačuje. A její zákazníci to maximálně oceňují.