Archiv pro štítek: příčníky

Příčníky na auto

Chystáte se s rodinou na dovolenou a potřebujete více prostoru, než vám běžně může váš automobil nabídnout. V tom případě budete muset využít střešní nosiče, nebo také příčníky na auto. Díky nim získáte další prostor, který můžete využít k přepravě svých zavazadel. Příčníky na auto seženete buď v kamenných prodejnách, nebo jednoduše přes internet, kde si můžete porovnat více typů zboží a vybrat pro své účely ten nejlepší a nejkvalitnější.

Příčníky, nebo také příčné nosníky vám pomohou s přepravou větších zavazadel. Jedná se o tyče, které umisťujeme na střechu vozidla. Je ale nutné, aby byl váš automobil vybaven podélnými lyžemi, na které se příčníky na auto připevňují. Na trhu najdete příčníky na auto v různých provedeních, v různých průměrech a z různých materiálů. Nejčastěji se jedná o kovové příčníky, které jsou na povrchu potažené plastovou částí.

Příčníky na auto jsou uživatelsky velmi sympatické, protože jejich montáž i demontáž zvládnete velmi jednoduše sami. Většinou není ani potřeba nějakého nářadí. Nosnost těchto příčníků je také velmi vysoká, zhruba kolem 75 kilogramů. Díky tomu můžete na střeše auta přepravovat třeba jízdní kola, lyže, snowboardy nebo dokonce kanoe. Samozřejmě je na vás, k čemu nově vzniklý prostor využijete, teoreticky vzato můžete na střeše vašeho vozidla přepravovat cokoli, co tam dokážete připevnit. Příčníky na auto vám jen umožňují tento prostor využít snadněji.

Než si ale příčníky na auto pořídíte, ujistěte se, že víte přesně, jaký typ potřebujete na váš automobil. Zjistěte si přesné rozměry, abyste nekoupili příčníky krátké nebo naopak příliš dlouhé. Zbytečně byste si tak přidělali práci s reklamací a s penězi. Doporučujeme nakupovat příčníky od profesionálních a ověřených značek, abyste měli jistotu kvality.