Do města i na dovolenou: Užijte si každodenní použití přepravního boxu na tažné zařízení 

Plánujete první jarní cyklovíkend nebo se už chystáte na velkou dovolenou? Pokud vybíráte nové autodoplňky, hodit se vám bude box na tažné, který vám zajistí další úložný prostor. 

Získejte ve svém autě více místa

Jezdíte se svou rodinou či přáteli rádi na výlety a potřebujete ve svém voze dostatek místa nejen pro všechna zavazadla, ale také pro komfort pasažérů? Pak se vám jistě budou hodit praktické autodoplňky, které vám nabídnou další úložný prostor navíc. 

Už nemusíte dělat kompromis při balení oblečení, piknikové sady, sportovní výbavy a dalších drobností. Nyní si můžete zabalit vše, co k příjemně stráveným chvílím na své dovolené budete potřebovat. Všechny věci totiž jednoduše umístíte do přepravního boxu na tažné zařízení.

Kompaktní tvar boxu na tažné nabídne dle velikosti konkrétního modelu až 400 litrů úložného prostoru navíc, a je jen na vás, co ve svém boxu přepravíte. Navíc můžete pro své cesty využít i střechu vozu. Použitím střešních nosičů a praktických nosičů na kola, kajaky, kanoe nebo střešní boxy, můžete mít svou sportovní výbavu stále s sebou. 

Box na tažné a obsah

Boxy na tažné zařízení se dodávají v různých velikostech. Nejčastěji se jedná o velikosti kolem 300 až 400 litrů. Výška boxu je různá, v závislosti na designu boxu. Protože se jedná o investici na delší dobu, doporučujeme zvážení výběru velikosti i tvaru boxu, aby vám vydržel po dlouhé roky. 

Nosnost těchto boxů je většinou kolem 50 kg. Nejdůležitější při rozhodování výběru boxu je nejčastější druh nákladu, který budete převážet. Majitelé kombíků si možná vystačí s nízkým boxem, majitelé sedanů dají přednost vysokým boxům. 

Vybírejte box podle důležitých parametrů

Parametry jsou klíčové pro správný výběr vašeho boxu. V případě, že plánujete přepravu kočárku, doporučujeme pořídit vysoký box. Milovníci stylových doplňků zvolí úzký tvar boxů. 

Důležitá je samozřejmě nosnost. Jak už jsme zmínili, boxy na tažné jsou obvykle dimenzovány na hmotnost kolem 50 kg. To není až tak málo a obvykle to stačí. Největší rozměry se přece jen dají odvézt v kufru. 

Dalším kritériem je pro výběr boxu je jeho uchycení. U boxů na tažné je uchycení velmi jednoduché. Box se jednoduše umístí na platformu nebo nosič kol. Připevnění k základně je jednoduché, pomocí upínacího systému uvnitř boxu. Nepotřebujete žádné nářadí ani speciální dovednosti. 

Otevírací mechanismus je další věc, která vás bude jistě zajímat. Boxy se otevírají podobně, jako kufr. Některé mají otevírací celé horní víko, jiné pouze jeho část. Boxy se dají uzamknout, jsou hermeticky uzavřené a proto garantují bezpečí vašich věcí a ochranu před vodou, prachem a nečistotami. 

Jaké boxy na tažné jsou nejlepší? 

Thule Arcos box L + Thule Arcos Platform

Přepravní box Arcos dodávaný spolu s platformou pro umístění na tažné je skvělou volbou pro všechny milovníky designových autodoplňků a praktických pomocníků na cesty po Čechách i v zahraničí. 

Box díky svému nízkému a kompaktnímu tvaru představuje skvělý doplněk ke každému typu vozu. Nezáleží na tom, zda máte sedan, kombi nebo SUV. S tímto boxem na tažné přepravíte vše, co se vám do kufru auta nevejde. 

Jeho nízký profil a klínovitý tvar vám navíc nebrání vstupu do zavazadlového prostoru. Navíc se dobře kombinuje s ostatními autodoplňky na střechu. Pomocí nosiče tak můžete libovolně přepravit kola, kanoe, kajaky, snowboardy, lyže ale i střešní box. Díky tomu budete mít všechny své věci u sebe, včetně sportovní výbavy. 

Aerodynamický design

Designéři z dílny Thule si dali extra záležet na tvaru boxu Thule Arcos. Jeho tvar je stylový, moderní a nadčasový. Aerodynamické propracování navíc snižuje odpor vzduchu. Umístění za autem nemá žádný vliv na jízdní vlastnosti ani spotřebu vozu. 

Umístění nízko nad zemí garantuje snadné nakládání a vykládání vašich věcí i snadný přístup do kufru vašeho auta, kdykoliv budete potřebovat. 

Kvalitní zpracování 

Thule Arcos je vyroben z vysoce pevného a odolného plastu. Je tak optimálně chráněn proti UV záření, mechanickému poškození i odření. Pevná skořepina chrání vaše věci před nečistotami i vodou. Samotný box se velmi snadno udržuje a čistí. 

Velikost boxu se vejde do každého regálu i police, můžete jej mít klidně i ve skříni svého městského apartmánu. Pro ještě lehčí manipulaci disponuje ergonomickými úchyty. Box na tažné zařízení Thule Arcosje dodáván spolu s platformou na tažné. O bezpečí se starají zámky na klíč. Upevnění boxu k platformě probíhá pomocí rychloupínacího zařízení uvnitř boxu. Nepotřebujete žádné nářadí ani nemusíte být zdatný kutil. Box se stane vaším nepostradatelným parťákem na dlouhých cestách i v každodenním životě. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *