Jaké (ne)výhody má přeprava kol v autě oproti nosiči kol na tažném zařízení? 

Chystáte se na dovolenou se svým kolem a přemýšlíte, jak jej přepravit? Pro jednorázovou přepravu zvládnete kola přepravit v autě, pro častější výlety pak doporučujeme nosič kol. 

Milujeme cyklistiku

Plánujete svou letošní dovolenou autem a rádi byste prozkoumali místní přírodu a památky v sedle kola? Není nic jednoduššího, než kola na svou dovolenou vzít s sebou! Pokud jedete pouze ve dvou a máte dostatečně velký vůz, pro jednorázovou přepravu kol můžete volit umístění uvnitř vozu. Pokud však jezdíte častěji, nebo vás v autě cestuje více, výhodnější je kola přepravit na nosiči kol

Jak přepravovat kola v autě

Nejlevnější variantou, jak přepravovat svá kola, pokud jste v autě pouze dva a máte verzi kombi či SUV, je přeprava kol v autě. Pokud sundáte přední kolo, bike vejde se i do menších typů karoserie. Ale cestování s koly v autě má jistá negativa. Kola se mohou o sebe vlivem tření poškrábat, můžete poškrábat interiér vozu a co hůř, poškodit čalounění sedadel. Kola by měla být také bezpečně uvázána. To pro případ, kdy prudce zabrzdíte. V případě nehody se volně pohybující těžké předměty mění v prostoru vozu v neřízené předměty, které mohou způsobit vážná zranění i smrt. Za hranicemi za tento typ přepravy můžete dostat několatisícovou pokutu v Eurech, proto ji nedoporučujeme. 

Jak přepravovat kola na nosiči kol na tažném 

Nosič kol na tažné zařízení uveze  2-3 kola. Kvalitní nosiče kol na tažné, jako je například Thule Epos, jsou určené pro přepravu i těžkých horských kol a elektrokol. Přitom nasazení kol na nosič vyžaduje jen minimum úsilí. 

Oproti střešním nosičům není třeba kola vyzdvihovat do výšky. A pokud si práci chcete přece jen ulehčit, použít můžete přídavné doplňky v podobě kolejnic, které stačí upevnit k nosiči a použít ji jako nakládací rampu pro kola. 

Nosič kol Thule Epos je nejmodernější sklopní nosič, který při složení zabere jen minimum místa. To oceníte hlavně ve chvíli, kdy nosič potřebujete uskladnit do regálu v garáži, nebo ve skříni vašeho městského apartmánu. Navíc je tento nosič dodáván v praktickém setu spolu s taškou, která z vašeho nosiče kol udělá cestovní kufr. Protože díky kolečkům a ergonomické rukojeti jej snadno přepravíte tam, kam potřebujete. Elegantně, diskrétně a jednoduše! 

Výhody nosiče kol na tažné Thule Epos

nosičem kol na tažné Thule Epos získáte další doplněk k vašemu vozu, který bude nejen estetický, ale také praktický! Thule Epos byl konstruktéry z dílny Thule vyvinut tak, aby plně vyhovoval i těm nejnáročnějším zákazníkům, při každodenním použití. Převezete s ním městská, silniční, treková i těžká horská kola či elektrokola. 

Nosič kol Thule Epos vyniká jednoduchou manipulací. Disponuje inovativním teleskopickým systém uchycení kol, což vyžaduje jen minimální námahu. Kola zvládnou připevnit i drobné postavy. Ramena pro upevnění kol zajistí bezpečné připevnění kola za kteroukoliv část rámu nebo zadní kolo. Naložit a vyložit kola můžete díky extra velkému prostoru (25 cm) kola v libovolném pořadí. Kola mají mezi sebou dostatečný prostor, proto se nikdy při převozu o sebe nepoškrábou. 

A co ocení řidiči na dlouhých cestách? Nosič kol lze k tažnému bezpečně zamknout, stejně tak, jako kola k nosiči. Stane se tak praktickým a bezpečným stojánkem pro vaše kola ve chvíli, kdy váš hotelový resort nedisponuje prostory k uložení kol. Praktický výklopný systém, ovládaný pedálem, umožní přístup do zavazadlového prostoru i s plně naloženým nosičem. 

Vyplatí se investice do nosiče kol na tažné zařízení?

Cestování s koly je trendy, stejně tak, jako cyklistika samotná. Pokud i vy patříte mezi vášnivé cyklisty, kteří si rádi krátí cestu v sedle kola, nebo na kole rádi poznávají krásy okolní přírody, určitě se vyplatí investovat do kvalitního nosiče kol na tažné zařízení. S tímto nosičem budou vaše kola maximálně v bezpečí i ve chvíli, kdy se od vozu vzdálíte. 

Navíc tento styl přepravy nemá vliv na jízdní vlastnosti vašeho vozu, spotřebu paliva a instalace kol je velmi jednoduchá. Navíc neriskujete poničení interiéru vozu nebo mechanické poškození kol. Pokud tedy rádi cestujete na kole, nosič kol na tažné se stane praktickým doplňkem i mimo letní měsíce. Vyrazit si totiž na kola do vzdálenějších míst budete moci kdykoliv. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *