Jak vybrat střešní nosič?

Určitě to znáte, potřebujete každou chvíli převést něco z místa na místo, ale nemáte v autě dostatek prostoru. Nemusí jít pouze o skříňku na chalupu. Mnohem častěji se setkáváte s problémem, jak přepravit kola, lyže a další sportovní potřeby. Donedávna se k převozu kol používaly přívěsné vozíky, ale nová vozidla už nenabízí tolik možností upevnění těchto vozíků. Spousta lidí se dnes tedy přiklání ke střešním nosičům. Díky nim lze dnes snadno přepravit i na delší vzdálenost lyže, snowboardy, kola, ba dokonce i surfová prkna.

Spousta kutilů se snaží ušetřit, a tak si střešní nosiče vyrábí sami doma. Ale bezpečnější variantou je pořídit si střešní nosič ve specializované prodejně. Nebudete se potýkat s problémy a komplikacemi na cestách.

Rozhodujícím faktorem při výběru střešních nosičů je v současné době hlavně cena, ale nemělo by tomu tak být. Pokud však máte omezený rozpočet, pak se spokojíte i s levnější, sice méně kvalitní variantou střešního nosiče. Vsadíte-li ale na kvalitní střešní nosiče, můžete se těšit na jejich dlouhou životnost, lepší stabilitu a takové nosiče nezůstávají pozadu ani po estetické stránce. Kvalita střešních nosičů se také odráží například ve spotřebě paliva a vyvíjeném hluku. Najděte tedy kompromis mezi kvalitou a cenou těchto produktů.

Pořízení střešního nosiče je poměrně jednoduchá záležitost. Na 99 % dnešních automobilů střešní nosič existuje. Vybrat si pak můžete tedy podle značky a modelu vašeho vozidla. Důležitým údajem je také rok výroby vozidla a typ karoserie. Dle těchto vlastností se pak střešní boxy i nosiče kol rozlišují.

Nepospíchejte s kupováním střešního nosiče. Rozumný zákazník si nejdříve projde recenze a testy daných modelů a na základě jejich výsledků se rozhodne. Současný trh je rozmanitý a je z čeho vybírat. Tak neváhejte a mějte střešní nosič i vy, určitě ho v budoucnosti nejednou využijete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *