Střešní nosiče, aneb když kufr nestačí

Dostáváte se často do situace, kdy vám kufr vozidla na přepravu zavazadel na dovolenou nestačí? Potřebujete přepravit jízdní kola, lyže, kajak, desky na stavbu či jiné příliš rozměrné předměty? Elegantním řešením jsou střešní nosiče, které jsou na trhu k dostání v mnoha variantách. Koupit si můžete buď nejlevnější čínské výrobky, u nichž bývá ale montáž a demontáž nevděčná, nebo můžete vsadit na renomované švédské střešní nosiče, které za vyšší cenu nabízí vysokou kvalitu.

Ale všechny tyto typy nosičů mají stejnou vlastnost – jízda se střešními nosiči způsobuje nepříjemné hučení při vyšších rychlostech. Hluk je způsoben aerodynamickým odporem. Kromě hluku se zvyšuje kvůli střešním nosičům i spotřeba paliva. Podle testů stoupá spotřeba v rychlosti 90 km/hod okolo 1 l na 100 km. Ale samozřejmě spotřeba se zvyšuje v závislosti na hmotnosti přepravovaného nákladu.

Preferujete-li kvalitu, pak si můžete koupit střešní nosiče připomínající svým tvarem křídla. Takové nosiče jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, zabraňují hlučnosti při jakékoliv jízdní rychlosti a snižuje se aerodynamický odpor. Nosiče kol a univerzální střešní nosiče, které najdete ve vyšší cenové relaci, minimalizují také spotřebu paliva.

JAK NAKUPOVAT STŘEŠNÍ NOSIČE?

Chcete-li si koupit nový střešní nosič, musíte být při výběru obezřetní. Důležité je znát značku, model a rok výroby svého vozidla. Také je důležité uvést, zda se jedná o sedan, hatchback nebo combi. Na základě těchto parametrů si pak vyberete vhodný střešní nosič. Dalším rozhodujícím faktorem je funkce, kterou má nosič plnit. Budete-li přepravovat zavazadla, doporučují se kratší a širší střešní boxy. Chcete-li přepravovat lyže, pak je naopak ideální delší a užší box.

Díky informacím o vašem vozidle předejdete komplikacím. Často se lidé diví, že si koupí střešní box, ale neotevřou celý kufr, protože je box příliš dlouhý a podobně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *