Pozor jaký máte nosič kol – hrozí pokuta!

Nosiče kol jsou skvělou možností, jak můžete rychle a pohodlně přepravit svá kola doslova na jakékoliv místo. Na trhu existují stovky variant. Proto je dobré se při výběru zaměřit i na existenci homologace. Pokud ji nosič nemá, máte problém. A to rozhodně ne malý, jelikož komplikace mohou nastat v mnoha ohledech.

Pokuty rozhodně nejsou malé

To hlavní co vám hrozí, jsou samozřejmě pokuty. A ty rozhodně nepatří mezi ty nejnižší. Právě naopak. Jízda s nehomologovaným prvkem na vašem voze je totiž tvrdě trestána. A pokud nehomologovaný nosič kol máte, pokutě se nevyhnete. Nevyhnete se také tomu, že vám bude zakázáno s ním následně pokračovat.

Problémy ale mohou nastat i v případě nehody. Nejenom, že některé nosiče kol bez homologace ji mohou přímo způsobit. Pokud pojišťovna zjistí, co bylo součástí vašeho vozu, odmítne vyplatit pojistné plnění. A vy tak všechno škody platíte ze svého. A ty mohou být třeba i milionové.

Kde se nehomologované nosiče berou?

Především od různých překupníků, stejně jako od nepoctivých prodejců. Dnes řada obchodů nakupuje hlavně v Polsku a již neřeší, zda se nosič kol může používat i u nás. Pokud ne, nemá zde homologaci a tak by se ani neměl prodávat. Přesto to prodejci neřeší a ve svých kamenných prodejnách i eshopech zboží nabízejí. Na problémy si zadělávají nejenom oni, ale hlavně je způsobují právě vám!

Chtějte homologaci!

A co by mělo být vaším cílem? Než si zboží koupíte, vždy se zaměřte na to, zda potřebnou homologaci má. Tedy zda je nosič schválen pro provoz na našich komunikacích. Pokud není, rozhodně ho nekupujte. Jinak vám hrozí výše uvedené pokuty, vysoké náhrady škod, ale i rizika způsobené nehody. A to by neměl riskovat nikdo z nás. Zvláště v případě, kdy se nehomologované nosiče ani nijak zvlášť nevyplatí. Mnohdy je cenový rozdíl pouze pár set korun oproti kvalitnímu homologovanému modelu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *