Typy střešních nosičů

V současné době existují tři typy střešních nosičů, které odborníci zákazníkům doporučují. První variantou jsou pevně montované střešní nosiče, které jsou přezvány také jako zahrádky, příčníky či střešní boxy. Většina motoristů tento druh střešních nosičů zná hlavně z minulosti. Další možností jsou magnetické střešní nosiče, které jsou běžně odnímatelné. A posledním zástupcem nosičů jsou magnetické nosiče, které však mají uzamykatelné kusy, jejichž demontáž jde provést pouze s potřebným klíčem.

Odborníci doporučují zvolit vysoce kvalitní střešní nosiče, protože s kvalitou vám nosič slibuje dlouhou životnost, stabilitu a také další výhodné vlastnosti. Pokud by vám měl nosič sloužit k přepravě sportovního zařízení, měl by umět pojmout tři páry lyží a snowboard. Všechny tyto prvky by měly být zajištěny před zcizením. Ale takové nosiče jsou poměrně drahou záležitostí a jejich pořizovací cena se pohybuje kolem deseti tisíc korun. Ne každý je ochoten investovat tak vysokou částku do nového střešního nosiče. Řidiči v tuzemsku se ohlíží spíše po odlehčené verzi, která sice neumožňuje uzamknout nosič, ale má nižší cenu. Pořizovací cena méně kvalitního střešního nosiče se pohybuje kolem dvou tisíc korun.

Jednoduše řečeno, pro lidi stále hrají větší roli spíše peníze než bezpečí jejich majetku. Lidé jsou totiž přesvědčeni, že střešní nosiče mají za úkol pouze přepravit předměty z jednoho místa na druhé. V takovém případě ale lidé se nesmí vzdálit od svého auta a musí ihned po příjezdu na místo své věci vybalit. Levnější varianty nosičů zvyšují také spotřebu pohonných hmot, a proto se nedoporučuje nechávat nosiče na autě celoročně. A výrobci magnetických nosičů nemohou garantovat, že při celoročním užívání nedojde k narušení laku na karoserii vozidla. Jakmile tedy ukončíte svou dovolenou a nebudete v blízké budoucnosti nosič potřebovat, doporučujeme ho sundat.

Ale střešní nosiče a hlavně nosiče kol si najdou uplatnění hlavně v letním období. Nabízí lidem neocenitelné služby. V zimě lyžaři volí spíše střešní boxy pro přepravu sportovního zařízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *